Srbija produžila ugovor o snabdevanju gasom za tri meseca

Foto: Pexels.com

Direktor JP Srbijagas Dušan Bajatović izjavio je danas da je ugovor sa Rusijom o snabdevanju gasom produžen za naredna tri meseca, uz očekivanje da će uskoro biti produžen i do Nove godine.

„Sad smo produžili, ja to još nisam objavio, iako se to već desilo, gasni aranžman za naredna tri meseca, produžićemo i do Nove godine uskoro“, istakao je Bajatović.

On je naveo da nema investicija bez gasa i poručio da, ukoliko se ne realizuju pojedini projekti, poput interkonekcije sa Rumunijom i Severnom Makedonijom, kao i ako se ne ojačaju kapaciteti prema Mađarskoj i ne završe planirana skladišta, gas bi mogao da poskupi za najmanje 40 odsto.

Tagovi: