SAD nastavile pobednički niz na Mundijalu

Foto: Tanjug.rs

SIJETL – Fudbalska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država nastavila je sa sjajnim partijama na Mundijalu i već posle dva kola obezbedila plasman u šesnaestinu finala takmičenja.Amerikanci su u meču drugog kola Grupe D savladali Australiju rezultatom 2:0 i tako zadržali maksimalan učinak.

Do prednosti su stigli već u 11. minutu nakon autogola Kamerona Burdžesa, dok je Aleks Frimen u 43. minutu potvrdio trijumf i postavio konačan rezultat.

Posle dve odigrane utakmice SAD imaju šest bodova i nalaze se na vrhu grupe, dok je Australija ostala na tri osvojena boda i u poslednjem kolu će tražiti šansu za prolazak dalje.