Vrhovna zajednička vojna komanda Irana, Centralni štab Hatam al-Anbija, saopštila je u subotu da će Ormuski moreuz biti zatvoren za brodski saobraćaj, navodeći navodna kršenja sporazuma o primirju od strane SAD i Izraela, objavila je iranska državna novinska agencija Mehr.
Agencija je navela da je zatvaranje „prvi korak“ kao odgovor na ono što je opisala kao kršenje obaveza i upozorila da će biti preduzete dalje mere ako se „agresija“ nastavi.