Mađarsko ratno vazduhoplovstvo zvanično je preuzelo i u operativnu upotrebu uvelo dva nova borbena aviona „Gripen”, na svečanoj ceremoniji održanoj u vazduhoplovnoj bazi u Kečkemetu. Novi avioni trebalo bi da dodatno ojačaju borbene kapacitete i modernizuju flotu mađarskog ratnog vazduhoplovstva.
Avioni švedske proizvodnje dopremljeni su u Mađarsku, čime je broj lovaca ‘Gripen’ u sastavu mađarskih oružanih snaga povećan sa 16 na 18, prenosi MTI.