Jokić: Osećam odgovornost zbog rezultata na Eurobasketu

Foto: Tanjug/ Dejan Živančević

Košarkaš reprezentacije Srbije Nikola Jokić izjavio je da i dalje oseća odgovornost zbog neuspeha nacionalnog tima na prethodnom Evropskom prvenstvu, ističući da mu je cilj da sa saigračima vrati Srbiju među najbolje košarkaške selekcije.

Kapitenska traka velika je čast

Jokić je tokom obraćanja medijima po okupljanju reprezentacije Srbije govorio o novoj ulozi u nacionalnom timu, pošto će privremeno nositi kapitensku traku u odsustvu Bogdana Bogdanovića.

„Dobio sam zadovoljstvo i privilegiju da budem kapiten. Možda još nisam zaslužio jer su mnogo velika imena nosila kapitensku traku. Trener mi je to dao i pokušaću da to nosim i da pokažem na terenu sve kako kapitenu dolikuje“, rekao je Jokić.

Osvrt na Eurobasket

Najbolji srpski košarkaš osvrnuo se i na nastup reprezentacije na prethodnom Evropskom prvenstvu, gde Srbija nije ostvarila rezultat koji se očekivao.

„Možda i neka moja griža savesti zbog neuspeha koje smo ostvarili na poslednjem takmičenju. Želja mi je da vratimo Srbiju tamo gde treba da budemo, košarku i sport“, poručio je Jokić.

Njegova izjava privukla je posebnu pažnju jer retko govori o ličnom osećaju odgovornosti za rezultate reprezentacije.

O Alimpijeviću i reprezentaciji

Jokić je govorio i o saradnji sa selektorom Dušanom Alimpijevićem, istakavši da ga poznaje od ranije i da među njima postoji dobar odnos.

„Trenera poznajem još od pre. Mislim da sam sa svakim selektorom imao dobar odnos. Komunikacija je uvek dobra stvar“, rekao je srpski centar.

Dodao je da mu predstavlja zadovoljstvo da igra za reprezentaciju Srbije, bez obzira na to sa kojim saigračima deli teren.

Podrška navijača dodatni motiv

Jokić je izrazio nadu da će reprezentacija imati veliku podršku navijača u predstojećim utakmicama.

„Uvek je lepo igrati pred našim navijačima, pred našim ljudima i zastavom. Nadam se da će biti pune tribine“, istakao je on.

Govoreći o posebnim emocijama koje nosi igranje za nacionalni tim, Jokić je naglasio da je privilegija predstavljati svoju zemlju, porodicu i navijače.

O Denveru i životu van terena

Srpski košarkaš kratko se osvrnuo i na eliminaciju Denvera iz plej-ofa NBA lige, ocenivši da je protivnik bio bolji u seriji.

Pored košarke, otkrio je da povremeno posećuje pozorište, kako u Srbiji tako i u Sjedinjenim Američkim Državama.

„Pokušavam da živim kao sav normalan svet. Volim i uživam u tome“, rekao je Jokić.

Više o ovoj temi pročitajte na portalu euronews.rs.