Ministarstvo spoljnih poslova Saudijske Arabije saopštilo je da osuđuje najnovije napade dronovima na Ujedinjene Arapske Emirate, koji su danas izazvali požar u nuklearnoj elektrani Barakah.
„Ministarstvo spoljnih poslova izražava najoštriju osudu Kraljevine Saudijske Arabije zbog napada dronovima na sestrinske Ujedinjene Arapske Emirate“, navodi se u saopštenju koje prenosi Al Džazira.
Vlasti u Abu Dabiju saopštile su ranije danas da je u blizini unutrašnjeg oboda nuklearne elektrane Barakah u regionu Al Dafras izbio požar, nakon napada drona na električni generator.