Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da na skupu zakazanom za 27. jun ispred Narodna skupština Republike Srbije ne želi da vidi bes među učesnicima, već zajedništvo i usmerenost ka, kako je naveo, borbi za Srbiju.
On je istakao da razume ljutnju pojedinih građana, ali da smatra da ona ne sme da preraste u sukobe i revanšizam.
Jedinstvo važnije od nezadovoljstva
„Ne želim da kod naših ljudi vidim bes. Razumem ljutnju, ali nam je potrebno da budemo zajedno i da se borimo za svoju Srbiju. Pobedićemo argumentima“, rekao je Vučić u gostovanju na TV Informer.
Predsednik je dodao da ne voli termin „bes“, ocenjujući da je u prethodnim godinama često korišćen kao opravdanje za nasilne postupke.
Govoreći o radu vlasti, naveo je da je bilo grešaka i propusta, uključujući nedovoljnu pažnju prema pojedinim problemima građana, kao i pojave arogancije i bahatosti koje, prema njegovim rečima, često prate vršenje vlasti.
Nasilje ne sme biti opravdanje
Vučić je kritikovao incidente u kojima su, kako tvrdi, napadane institucije i prostorije njegove stranke, navodeći da se takvi postupci ne mogu pravdati nezadovoljstvom građana.
On je ocenio da političke razlike treba rešavati dijalogom i argumentima, a ne nasiljem, te ponovio da od učesnika skupa 27. juna očekuje mirno i odgovorno ponašanje.