MOSTAR – Veliki požar izbio je danas na deponiji Uborak kod Mostara, zbog čega su gradske vlasti uputile hitno upozorenje građanima da izbegavaju boravak na otvorenom zbog gustog dima i mogućeg prisustva štetnih materija u vazduhu.
Požar je prijavljen u 9.15 časova, a vatra se ubrzo proširila na glavno skladište, objekte i radne mašine na deponiji. Svi radnici su na vreme evakuisani, prenose lokalni mediji.
Na terenu je angažovano sedam vatrogasnih vozila i 15 vatrogasaca, uz podršku policije, pripadnika Oružanih snaga BiH i ekipa hitne pomoći. U gašenje požara uključile su se sve nadležne službe kako bi sprečile dalje širenje vatre.
Nadležni su građanima savetovali da ne koriste vodu iz otvorenih bunara i izvora u blizini deponije dok se ne izvrše neophodne provere kvaliteta vode i vazduha.
Situaciju na terenu prati i gradonačelnik Mostara, koji je obišao područje zahvaćeno požarom. Uzrok izbijanja vatre za sada nije poznat.